22  - 28 IV 2024 r. IV tydzień wielkanocy.

- od poniedziałku do soboty o o godz. 18. 00.

- za tydzień w Niedzielę o godz. 8. 00, 9. 30 i 11. 00.

2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. We wtorek święto świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sprawie I Komunii św. we wtorek               a  kolejnej grupie rodziców dzieci komunijnych dziękujemy za prace przy kościele i wokół niego.

5. W środę 24 kwietnia rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Królowej Polski                w intencji naszej Ojczyzny w tych trudnych i niepewnych czasach.

Nowenna rozpocznie się około 20 minut przed każdą Mszą św. Będą ją odmawiać i modlitwę prowadzić poszczególne grupy działające w naszej parafii i wioskach. Daty ustalone są z grupami a rozpiska na stronie internetowej parafii poniżej w tych ogłoszeniach. Dziękuje za podjęcie tej modlitewnej inicjatywy. Matka Boża Królowa Polski objawiając się w Licheniu Mikołajowi Sikatce powiedziała: „Ile razy ten Naród będzie się do mnie uciekał, nigdy go nie opuszczę, ale obronię i do swego Serca przygarnę, jak tego Orła Białego

Ja będę królowała memu narodowi na wieki”. Nowennę w poszczególne dni będą odmawiać:

24.04 - Akcja Katolicka

25.04 - LZS Polonia Kopytowa

26.04 - Stowarzyszenie Przyjazna Kopytowa

27.04 - Margaretki

28.04 - Róże Różańcowe

29.04 - KGW Podgóra

30.04 - OSP Kopytowa + Podniebyle

01.05 - KGW Stanowiska

02.05 - KGW Podniebyle

6. Wyjątkowo we wtorek nie w ostatnią środę miesiąca przed Mszą św. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec do 7 boleści Matki Bożej w int. o dobrą śmierć dla nas oraz o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.

7. Za tydzień w niedzielę przed sumą ze względu na Nowenne przed Uroczystością Matki Bozej Królowej Polski Róża Różańcowa nie odmawia różańca.

8. W tym tygodniu w piątek, 26 kwietnia objazd do chorych od godziny 12.00 gdyż w pierwszy piątek maja wypada Uroczystość Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski.

9. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Książkowicz Dawid, zam. Łysa Góra                    i Wasłowicz Anna, zam. Kopytowa, zapowiedź I.

10. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej. W tym tygodniu  o naszą świątynię                i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

11. W miesiącu maju z 13 na 14 maja od po zakończeniu Mszy św.  a jeśli parafianie podejmą tą modlitwę to co miesiąc wprowadzamy „24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z Różańcem w ręku”                  w kościele z Matką Bożą Różańcową. Modlić się będziemy przez 24 godziny na różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji o pokój na świecie, w int. ojczyzny, kościoła, naszej parafii. Prosimy     o zapisywanie się w zakrystii, kto może trwać w jednej godzinie albo więcej przy Jezusie z różańcem w ręku    z Maryją Różańcową. Będzie to również przygotowanie i omodlenie zbliżających się misji parafialnych                  i konsekracji naszego kościoła i ołtarza.

12. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.