19 – 25. VII.  2021 r. XVI tydzień okresu zwykłego.

- w poniedziałek, środa i piątek o godz.17.00.

- we wtorek, czwartek i  sobotę o 7.00rano.

- w niedzielę porządek wakacyjny jak w ubiegłych latach dwie Msze św. o godz.8.00, i 11.00,

2. W czwartek w liturgii Kościoła wspominamy i modlimy się za przyczyną św. Marii Magdaleny,

w piątek za wstawiennictwem św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy zaś w sobotę św. Kingi dziewicy.

3. W najbliższą niedzielę różaniec prosi się by poprowadziła Róża Różańcowa świętej Królowej Jadwigi, P. Kazimiery Borys.

4. Zbliża się 10 ta rocznica śmierci ks. prob. Kazimierza Stachyry. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na jego grób. Zapisy u członków Akcji Katolickiej do 22 lipca. Pamiętajmy również w modlitwie o naszych żyjących kapłanach i siostrach zakonnych oraz zmarłych.

5. Jak to zostało ogłoszone w ubiegłą niedzielę dziś  wolontariusze po Mszach świętych przed naszą świątynią zbierają do puszek dobrowolne ofiaryna ratowanie życia czteromiesięcznego Kubusia, którego koszt operacji serduszka w USA wynosi 6,5 mln zł.. W imieniu Kubusia, jego rodziców i wolontariuszy składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca i modlitwę.

6.Bóg zapłać za troskę o kwiaty wokół kościoła i za wszelkie prace podejmowane w tym tygodniu.

7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

8.W związkuze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielępo obu Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane do puszek z tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7. Nasza parafia nabyła parking przy cmentarzu parafialnym. Poprosiliśmy Kurię archidiecezjalną o pozwolenie na nabycie działki i uzyskaliśmy je. Następnie poprosiliśmy Gminę na czele z Panem Wójtem o przekazanie nam drogą darowizny działki przy cmentarzu parafialnym. Działka została nam przekazana i wraz z Panem Wójtem przepisaliśmy u notariusza na własność parafii. Parafia pokryła koszty wysypania kamieniem części parkingu w kwocie 5800 zł. Bóg zapłać Kurii archidiecezjalnej, Panu Wójtowi, Państwu Radnym, za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i pomoc w zyskaniu parkingu przy naszym parafialnym cmentarzu.

8.W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:Michał Świszcz ur. w Krośnie, zam. Kopytowa 191  i Magdalena Opatkiewicz ur. w Krośnie zam. Bóbrka,  Zap. I.

Paweł Piotr Niezgoda, ur. 11.08. 1988 r. w Krośnie, zamieszkały Dobieszyn i Gabriela, Stanisława Kozubal  ur. 21. 12. 1995 r. w Krośnie, zam. Kopytowa Zap. I.

9. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.