16 - 22. ViII.  2021 r.  XX tydzień zwykły.

- w poniedziałek, środa i piątek o godz.17.00.

- we wtorek, czwartek  i sobotę o 7.00rano.

- w niedzielę porządek wakacyjny jak w ubiegłych latach dwie Msze św. o godz.8.00, i 11.00,

- we wtorek św. Jacka, prezbitera, w piątek św. Bernarda opata, w sobotę św. Piusa X, papieża.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe, za obecność, modlitwę i czynne zaangażowanie.

Bóg zapłać również Kołom Gospodyń i Domowi Senior Plus za wykonanie tak pięknych wieńców dożynkowych, które wymagały by włożyć w nie tak wiele czasu, trudu, pracy a są wyrazem naszego przywiązania do tradycji i wdzięcznością Bogu za zebrany tegoroczny chleb.

4. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny:

- na obu Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów a do świątyniprzynosimy tzw. plony - wieńce, by podziękować Panu Bogu przez ręce Matki Bożej za zebrany tegoroczny chleb i zebrane plony ziemi,

- po Mszy św. udamy się pod nasz obelisk przed Kościół aby tam pomodlić się za tych którzy oddali życie za obronę naszej Ojczyzny, szczególnie dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za „Cud nad Wisłą” i zwycięstwo oraz z racji Święta Wojska Polskiego. Pod obeliskiem  kwiaty złoży sołectwo Kopytowej i Podniebyla.

5. W najbliższa niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 prosi się bypoprowadziła Róża Różańcowa świętej Łucji Pani Zofii Krzysik.

6. W ubiegłym tygodniu zakończono wykładanie i zaimpregnowano elewację na fundamencie kościoła i na schodach od strony głównej drogi. Koszt 700 zł. Bóg zapłać Panu za wykonanie tych prac.

7. Bóg zapłać Panom za zamontowanie nowej plandeki na ołtarzu polowym, która została zniszczona i ściągnięta przez wiatr i deszcz. Koszt 1100 zł.

8. Bóg zapłać również wielu Parafianom za kilkudniową pracę przy przewożeniu kostki.

9. Bóg zapłać za odnowienie stojaka na Pismo Święte w kościele i prace przy tablicy – krzyżu przed kościołem.

10. Gmina Chorkówka zaprasza na Dożynki Gminne w Zręcinie 22 sierpnia 2021 roku. O godz. 14.15 zbiórka delegacji wieńcowych obok Domu Ludowego w Zręcinie, następnie przemarsz do kościoła i o godz. 15.00 Msza Święta Dożynkowa w Kościele Parafialnym w Zręcinie.

11. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Andrzej Janik, ur. w Jaśle, zamieszkały w Grabaninie i Gabriela Łukaszewska ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej. Zap. II.

12. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

13. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.