20 –  26. XII. 2021 r.  IV tydzień Adwentu.

Msza św. w dni powszednie od poniedziałku do środy o godz.17.30,

- w czwartek Msza św. o 7.30

- w piątek czyli w Wigilię Narodzenia Pańskiego Msza św. o godz.9.00

- w piątek Pasterka o godz. 24.00

- w sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msza śwo godz. 8.00 i 11.00, można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu

- w Niedzielę Świętej Rodziny Msze św o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.Z racji dnia poświęconegoświętemu Szczepanowi  pierwszemu męczennikowiistnieje możliwość błogosławieństwa owsa.

2.W niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.

3. Bóg zapłać za ufundowanie lamp od strony wnętrza kościoła i zamontowanie ich nad wejściami bocznymi kościoła, za wymianę lampy nad głównym wejściem kościoła, za ofiarowanie choinek do kościoła, za udekorowanie choinek młodzieży oraz za wszelką pomoc do kuchni podczas spowiedzi adwentowej.

4. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem usiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy ją znakiem krzyża, odśpiewajmy np. tą piękną kolędę np. Wśród nocnej ciszy…, odmówmy przypisane modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie i połammy się tradycyjnie opłatkiem składając sobie życzenia. Nie podawajmy w tym dniu na stół wigilijny, żadnych napojów alkoholowych.

5. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia a z niedzieli na Emaus, WSD i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

6. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się … Prosimy również by w razie potrzeby grupa sprzątająca odśnieżała dojazd i dojście do kościoła.

7. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

8. Intencje Mszalne.

PRACE W KOŚCIELE I WOKÓŁ NIEGO WYKONANE W 2021 R.

1. Zlikwidowanie starego podwójnego słupa elektrycznego zasłaniającego kościół i pochylającego się grożącego zawaleniem się na parking i drogę i postawienie nowego słupa z nowym oświetleniem przesuwając go i odsłaniając dzwonnicę i kościół oraz oświetlając nową lampą plac kościelny i kościół.
  2. Naprawa skarpy nad drogą i parkingiem części należącej do parafii oraz demontaż płotu pochylającego się i grożącego zawaleniem na parking i drogę oraz wyplantowanie i zasianie trawą.
  3. Założenie książek budowlanych obiektów kościoła i plebanii wraz z protokołami gazowymi, kominiarskimi i elektrycznymi.
  4. Montaż chromoniklowych barierek w przedsionku kościoła i przy bocznym wejściu do kościoła.
  5. Odnowienie figury świętego Józefa w Roku św. Józefa.
  6. Zrobienie 3 cokołów dębowych pod figury znajdujące się w naszej świątyni.
  7. Zamontowanie głośników procesyjnych na zewnątrz kościoła.
  8. Nabycie działki około 33 arów z przeznaczeniem pod parking przy cmentarzu i obsługę cmentarza.
  9. Wyplantowanie koparką działki przeznaczonej na parking i częściowo pokrycie kamieniem.
  10. Wokół kościoła, przy pasie procesyjnym posadzono krzewy, wyłożono geowłókniną, i wysypano kamień dekoracyjny.
  11. Czyszczenie, uszczelnianie i malowanie dachu na plebanii.
  12. Czyszczenie, malowanie dachu na garażach.
  13. Obłożenie fundamentu kościoła płytkami dekoracyjnymi.
  14. Czyszczenie i piaskowanie kamienia wokół kościoła oraz kamiennych schodów przed głównym wejściem do kościoła.
  15. Wykonanie nowej strony internetowej parafii.
  16. Wykonanie elewacji plebanii i garażu.
  17. Zafugowanie schodów kamiennych przed głównym wejściem do kościoła.
  18. Dokończenie fugowania i dokończenie położenia cokolików w kościele.
  19. Odczyszczenie i pomalowanie ołtarza polowego.
  20. Wykonano studzienkę kanalizacyjną przed kościołem i połączono z innymi studzienkami w miejscu gdzie zalewała woda opadowa.
  21. Wykonano parking między plebanią a garażem i wysypano klińcem.
  22. Odwodniono teren przed garażami wraz z wymianą rur odwodnieniowych i założono kratkę odpływającą oraz wyłożono kostką.
  23. Zamontowanie w kościele nad bocznymi drzwiami świateł od strony wewnętrznej kościoła.