13 – 19 VI 2022 r. Uroczystość Trójcy przenajświętszej

- W Niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.- W dni powszednie o godz. 18.00

- W Boże Ciało  o godz. 8.00,  i 11.00.

2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwaną Bożym Ciałem. Po sumie procesja. Bardzo prosimy i przypominamy, aby obrazy w czasie procesji nieśli:

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska,  - Obraz II: Koło Gospodyń Podniebyle,

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki.

Prosimy OSP zarówno z Kopytowej jak i z Podniebyla o niesienie podczas procesji krzyża, feretronów i baldachimu oraz o zadbanie o bezpieczeństwo na drodze podczas procesji a dzieci o sypanie kwiatków i dzwonienie dzwonkami również przez całą Oktawę Bożego Ciała.

Ołtarz główny na którym będzie sprawowana Najświętsza ofiara znajdował się będzie na Hajdaszu obok Państwa Sajdak a cztery ołtarze jak to już zostało ogłoszone tydzień temu.

4. W dniach od 4 do 15 lipca 2022 roku odbędzie się 42 Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne  rozpoczynające się Mszą św. dla Grupy św. Jana z Dukli dnia 19 czerwca w niedzielę o godz. 16.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.

5.  W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 17 czerwca 2022 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

6. Jutro w poniedziałek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Mszę św. a po niej na spotkanie na 19.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy 8.00.

7. Również kandydatów do bierzmowania z klasy 8.00 a jeśli to możliwe ich rodziców zapraszamy w piątek  i sobotę na Mszę św. na godzinę 18.00 a po niej na spotkanie i próbę przed sakramentem bierzmowania, które odbędzie się 20 VI o 18.00.

W piątek młodzież otrzyma krzyże św.

W sobotę przynosi ze sobą podpisane i składa podczas Mszy św. przyrzeczenia abstynenckie.

8. Kandydaci do sakramentu bierzmowania, świadkowie oraz ich rodziny mają możliwość skorzystania ze spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św.

9. We wtorek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i na Mszę św. a o 19.00 spotkanie zapraszam ministrantów.

10. Bóg zapłać parafianom i rodzicom młodzieży bierzmowanej za prace przy parafii w tym tygodniu.

11. Różaniec w najbliższą niedzielę prosimy by poprowadziła Róża Różańcowa św. Wojciecha, P. Fryderyka Buczyńskiego.

12. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej …………..W najbliższym tygodniu  prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się Rodzice młodzieży bierzmowanej.

13.W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Łopatkiewicz Michał Krzysztof ur. w Krośnie zam. w Podniebylu i Łopatkiewicz Monika Jadwiga, ur. w Krośnie zam. w Podniebylu. Zapowiedź II.

Pernal Damian Robert ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej i Brągiel Maria Wiktoria ur. w Jaśle, zam. w Dębowcu. Zapowiedź I.

Gruszka Sebastian, ur. w Jaśle, zam. w Kopytowej i Wojdyła Elżbieta, ur. w Krośnie zam. Kopytowa. Zapowiedź I.