15 - 21. ViII.  2022 r.  XX tydzień zwykły.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących             godzinach:

- W Niedzielę o godz. 8.00, i 11.00 (porządek wakacyjny)

- W dni powszednie:

a) w środę i piątek o godz. 19.00

 b) we wtorek czwartek i sobotę  o godz. 7.00 .

2. Jutro w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. o godz.  8.00 i o godz. 11.00.

          - na obu Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów,

  • na Mszę św. o godz. 11.00 przynosimy tzw. plony - wieńce, by podziękować Panu Bogu przez ręce Matki Bożej za zebrany tegoroczny chleb i zebrane plony ziemi.
  • z plonami zatrzymujemy się przed świątynią, tuż przed godziną 11.00, aby uroczyście poświęcić je a następnie procesyjnie wejść do kościoła i uczestniczyć we Mszy św.

            - po Mszy św. udamy się pod nasz obelisk przed Kościół aby tam pomodlić się za tych którzy oddali             życie za obronę naszej Ojczyzny, szczególnie dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za „Cud nad             Wisłą” i zwycięstwo oraz z racji Święta Wojska Polskiego.

  • proszę, by wówczas hołd pomordowanym w obronie naszej Ojczyzny przed obeliskiem złożyło sołectwo Kopytowej i Podniebyla.

3. Bardzo prosimy, aby jutro w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny Różaniec poprowadziła Róża Różańcowa św. Siostry Faustyny Pani Aleksandry Buczyńskiej,  a w niedzielę św. Jana z Dukli P. Marii Munia.

4. Organizacje naszej parafii organizują tzw. Pieczonego Ziemniaka. Zapraszają wszystkich parafian i organizacje naszych wiosek, które chcą się zaangażować w tę inicjatywę w piątek na plebanię na spotkanie o godz. 20.00.

5. 21 sierpnia, w niedzielę,  odbędą się dożynki gminne w Świerzowej Polskiej. Zbiórka delegacji wieńcowych o godz. 13.45 obok stadionu sportowego w Świerzowej Polskiej a o 14.30 Msza św. polowa.

6.  Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej             uroczystości odpustowej ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe, za obecność, modlitwę i czynne             zaangażowanie. Bóg zapłać kapłanom za modlitwę a ks. Sebastianowi Picór za przewodniczenie             liturgii i wygłoszone słowo Boże.

7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu              prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

8. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

9. Intencje Mszalne:

10. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanią do św. Maksymiliana Marii Kolbe i procesja eucharystyczna. 

Bardzo prosimy aby  ustawić się w procesji w następującej kolejności:

- krzyż, feretrony  – OSP,

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska, 

- Obraz II: Koło Gospodyń Podniebyle,

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki,

- ministranci,

- baldachim - OSP