28 XI  – 4 XII  2022 r. I tydzień adwentu.

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00

- codziennie Msza św. o godz.  17.00

2. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok duszpasterski przeżywany pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

3. Msze św. roratnie w każdy dzień powszedni o godz. 17.00. Zapraszamy na Msze św. roratnie szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki, by przeżywać z Maryją czas radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Podczas Rorat towarzyszył nam będzie święty Joachim – dziadek Pana Jezusa. Dzieci, które będą uczestniczyły w roratach prosimy by przynosiły ze sobą lampiony a po Mszy św. roratniej otrzymają plansze i naklejki.

4. Za tydzień składka na WSD oraz ofiary do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

5. W tym tygodniu spowiedź od godz. 16.00 w pierwszy czwartek i  piątek miesiąca. Prosimy by w miarę możliwości korzystać wcześniej do spowiedzi nie tylko w pierwszy piątek – szczególnie dzieci.

6. W pierwszy czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II i modlitwę o święte powołania kapłańskie i o świętość kapłanów, w I piątek na nabożeństwo I piątkowe do Serca Pana Jezusa, a w I sobotę na Nabożeństwo Pierwszych sobót miesiąca jak prosiła Maryja wynagradzając zniewagi Jej Niepokalanemu Sercu.

7. Różaniec w najbliższą niedzielę  prosimy by poprowadziła Akcja Katolicka w int. o trzeźwość narodu i w intencji o pokój w Polsce i na Ukrainie. Zmiana tajemnic różańcowych.

8. Młodzież szkoły podstawowej klas 6, 7 i 8 w ramach formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Roraty w poniedziałki, środy i piątki.

9Chorych z posługą sakramentalną z racji I Piątku oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nawiedzimy w najbliższy piątek od ok. godz. 11.00. Tych chorych których nie nawiedza się z racji I piątków a chcieli by skorzystać z posługi sakramentalnej zgłaszamy do końca tygodnia w zakrystii.   W najblizszy piątek bedą to już odwiedziny z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przed świętami nie będą już nawiedzani.

10. Bóg zapłać Paniom dekoratorkom za zrobienie dekoracji adwentowej, panom za przenoszenie, piaskowanie, malowanie i montowanie ławek, konfesjonałów i stojaka na chorągwie, za zrobienie i pomalowanie płaskowników do mocowania ławek (koszt podany zostanie w późniejszym czasie) za  uzupełnienie glikolu, za zaklejenie uszkodzonej instalacji ogrzewania podłogowego w kościele i serwis kotłów grzewczych (koszt 300 zł), za zamontowanie stojaków na rowery koło dzwonnicy (koszt 700 zł). Bóg zapłać za serce, trud, poświęcony czas, wszelką pomoc i modlitwę aby te prace szczęśliwie zakończyć.

11. Akcja Katolicka jak co roku zaprasza dzieci pierwszokomunijne na Konkurs Szopek. Szopki przynosimy do zakrystii bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia.

12. Powyższe informacje znajdziemy równiez na internetowej stronie naszej parafii.

13. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…