10 - 16 IV 2023 r. Niedziela zmartwychwstania Pańskieg

- jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

- od wtorku do soboty o godz. 18.00,

- w Niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

2. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

3. W Poniedziałek Wielkanocny proszę aby różaniec poprowadziła Róża różańcowa pw. Św. Cecylii P. Buczyńskiej Katarzyny.

4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny udamy sie po sumie z procesją modlitewną na nasz cmentarz aby modlić się o dar nieba i zmartwychwstania razem z Jezusem dla naszych zmarłych

6. Rozpoczęła się Oktawa Wielkanocy. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Bóg zapłać P. kościelnemu i Paniom mu pomagającym, P. organistce, ministrantom i scholi, Zespołowi Śpiewaczemu Jutrzenka, Kołom Gospodyń z obu wiosek, Margaretkom, Akcji Katolickiej, OSP Kopytowa i Podniebyle, Paniom za dekorację w kościele Ciemnicy i Bożego grobu, Pani za ustrojenie krzyża obok cmentarza i wszystkim parafianom anonimowym, oraz tym którzy nie zostali odczytani a którzy w jakikolwiek sposób przyłożyli sie po przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa i pomogli w modlitwie. Bóg zapłać wszystkim za godziny modlitwy i adoracji przy Chrystusie w ciemnicy i grobie.

8. W Niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Zachęca się do jak najczęstszego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego gdyż modląc się na niej w kościele lub w kaplicy w której przechowywany jest Najświętszy Sakrament można zyskać odpust zupełny.

Warunki odpustu: wyzbycie się pragnienia i przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji i w intencjach Ojca św. np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierze w Boga, Chwała Ojcu… Chorzy mogą zyskać ten odpust poza kościołem.

9. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace które wykonujemy w naszej parafii, m.im. na cmentarzu. W miesącu marcu zebrano kwotę.........Dodatkowo poza listą złożono w kwocie .......... zł. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

11. W niedzielę proszę aby różaniec poprowadziła Róża różańcowa pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego P. Jana Gierlasińskiego.

12. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następując osoby: Mariusz Marcin Dziura, zam. w Jedliczu i Katarzyna Anna Pernal zam. w Kopytowej Zapowiedź. II.

13. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

14. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …