05 – 11 VI 2023 r. Uroczystość Trójcy przenajświętszej

- przez cały tydzień Msza św. o godz. 18.00,

- w Boże Ciało o godz. 8.00 i 11.00,

- w Niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

2. W tym tygodniu pierwsza środa miesiąca. Przed Mszą Św. rozpocznie się nowenna do św. A.Boboli. Tym razem za wstawiennictwem Św. A. Boboli będziemy przepraszać za wszystkie profanacje jakie miały miejsce w naszej Ojczyznie. Jest to też trzecia nowenna z czterech, które przygotowują nas do Narodowej Modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, która będzie miała miejsce 22 lipca w Strachocinie na Bobolówce. Zatroskanych o los naszej Ojczyzny zapraszamy.

3. Dziś składka na WSD.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwii Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem przy ołtarzu polowym na Stanowiskach obok posesji Państwa Król. Po sumie procesja. Bardzo prosimy aby obrazy w czasie procesji nieśli:

- Obraz I Koło Gospodyń Stanowiska, - Obraz II Koło Gospodyń Podniebyle, - Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki, - Obraz III bierzmowani z klasy VIII. Prosimy OSP zarówno z Kopytowej jak i z Podniebyla o niesienie podczas procesji krzyża, feretronów, i baldachimu oraz o zadbanie o bezpieczeństwo na drodze podczas procesji a dzieci o sypanie kwiatków i dzwonienie dzwonkami również przez Oktawę Bożego Ciała.

5. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 9 czerwca 2023 r.,
na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.

6. W niedzielę różaniec prosi się by poprowadziła Róża Różańcowa pw. św. siostry Faustyny P. Aleksandry Buczyńskiej. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

7. W zaiązek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Krzysztof Pepera zam. w Kopytowej i Edyta Kwiatek zam. Mrukowa zap. II. Piotr Leputa zam. Kopytowa i Anna Groba zam. Lecka zap. II. Dawid Domin zam. Krosno i Aleksandra Trznadel zam Krosno zap. II.

8. Istnieje możliwość prenumeraty kwartalnika "Nedziela Magazyn. Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna." Chętnych zapraszamy po szczegóły i do obejrzenia Magazynu do zakrystii.

9. W miesiącu maju zebrano ofiary w kwocie........... Bóg zapłać ofiarodawcom i dziesiętnikom.

10. Zakończono prace na nowym cmentarzu. Całkowity koszt koparki, równania terenu, wykonania ogrodzenia, parkingu i głównej alejki wyniósł........

Równocześnie rozpoczęliśmy prace dokumentacyjne potrzebne do złożenia do urzędu aby budowa została odebrana i wydano pozwolenie na dokonywanie pochówku.

11. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynie. W tym tygodniu o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się:

12. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.